Śląskie Centrum Sportu
i Rekreacji Wodnik
Śląskie Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik

O nas

Sport to dla nas coś więcej niż pasja – to styl życia. 

Jesteśmy z Tobą od 2007 roku. Z dumą możemy powiedzieć jak dużo dla nas znaczy ten wspólny czas. Zawsze cieszy nas frekwencja na zajęciach, które prowadzimy w tym m.in. aqua fitness i aqua aerobik 

Katowice to jedno z miast, obok Tych, Siemianowic Śląskich i Mysłowic, gdzie prowadzona przez nas nauka pływania dla dzieci i nauka pływania dla dorosłych przynosi ogromne korzyści. Z nami rozwiniesz, lub zdobędziesz, umiejętności pływackie godne basenów olimpijskich.

 

Klub Sportowy Wodnik 29 to zamiłowanie do pływania, wykwalifikowani pasjonaci tworzący naszą kadrę. Czekamy na Ciebie, dzięki nam możesz zanurzyć się w tym wodnym świecie i poczuć satysfakcję z osiąganych efektów.

 

W prowadzonych przez nas zajęciach z nauki pływania stawiamy na dobrą zabawę, przy tym rozwijające aktywności. Profesjonalne treningi pływackie pozwolą wypłynąć Ci na głębokie wody świata pływackiego. Wspieramy zdrową rywalizację, która pozytywnie wpłynie także na inne części Twojego życia – naszych podopiecznych zachęcamy do udziału w zawodach pływackich.

 

Ogromną wartością są organizowane przez nas obozy sportowe w najlepszych terminach – wakacyjny obóz letni i obóz zimowy. Wykorzystajmy wspólnie ten wolny czas, a razem przeżyjemy niezapomniane wycieczki sportowe.

 

Zapraszamy do naszych lokalizacji, to:

– Basen Brynów Katowice
– Wodny Park Tychy,
– Basen KWK Wesoła Mysłowice,
– Miejska Pływalnia w Siemianowicach Śląskich

 

Kadrę trenerską tworzą absolwenci AWF Katowice, a także zawodnicy tej uczelni, reprezentanci Polski w pływaniu bijący rekordy sportowe – pracujący z dziećmi i młodzieżą od lat. Dla wszystkich naszych trenerów uczenie innych to misja, którą wypełniają z pełnym zaangażowaniem, co przekłada się na szybki rozwój i przyjemność z zajęć dla Twoich pociech.

 

To nie wszystko, Klub Sportowy Wodnik zrzesza weteranów pływania Wodnik Masters Pływanie to sport dla każdego niezależnie od wieku, pokazują nasi doświadczeni klubowicze.

 

Kiedy można zacząć przygodę w naszym klubie? Nauka pływania dla dzieci od 5 roku życia, także w wieku przedszkolnym, jest odpowiednia i korzystna dla zdrowia oraz rozwoju. Co więcej, razem z nami możesz rozwijać swoje umiejętności pływackie aż do wieku seniorskiego. Miejsce przyjazne dla każdego – oto Twój klub, przynosi radość jak aquapark, oto Wodnik 

2022 rokiem pod znakiem wodnej przygody.

Zapraszamy – klub Katowice, klub Tychy, klub Mysłowice oraz klub Siemianowice Śląskie.

Nasza kadra

jest założycielem Klubu Pływackiego Wodnik 29 Katowice. Droga, którą przeszedł była pełna wyzwań, a dzięki motywacji i pasji, jaką jest dla Michała pływanie – udało się!

W 98 r. zdobył medal Igrzysk
Młodzieży Świata. Dwa lata później
wziął udział w Mistrzostwach Europy
Seniorów. To wielokrotny mistrz i rekordzista Polski juniorów, mistrz Polski seniorów, mistrz Polski Masters w pływaniu stylem klasycznym. Jako członek Kadry Narodowej i reprezentant Polski wielokrotnie rywalizował na arenie międzynarodowej.

“Przekazywanie wiedzy i rozwój umiejętności podopiecznych to moja misja, w której spełniam się każdego dnia. Podróż do Włoch, filiżanka espresso i włoska kuchnia, tak wyglądają wakacje marzeń. Poza basenem stawiam na ruch, jeżdżę rowerem, jestem także sternikiem łodzi. A wieczorami dobry film… :)”

jest Absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, a obecnie studiuje także na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Rozwój i ambicje są częścią drogi, którą sobie wytyczyła. (obrona w lipcu)

 

Jest wielokrotną Mistrzynią Śląska oraz  finalistką A i B Mistrzostw Polski. Sukcesy
osiąga pod czujnym okiem Michała Spławińskiego, z którym rozwija swoje umiejętności. Cały czas stawia sobie kolejne cele, które – dzięki swojej ciężkiej pracy – realizuje.

 

“Praca z dziećmi daje mi dużą radość i satysfakcję, to właśnie z niej czerpię motywację. Dobry kontakt z dzieckiem jest kluczem do działania i rozwoju.”

jest Absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Zebrane doświadczenia, regularnie rozwijane umiejętności, a także zdobyta wiedza przyczyniły się, że dziś Laura jest nauczycielką wychowania fizycznego.

Jest trenerką II klasy pływania, ale nie tylko, jest także sędzią II klasy pływania – ten kierunek był naturalny dla Laury. Dzięki motywacji i zaangażowaniu została instruktorką kulturystyki oraz trenerką personalną. Pomaganie innym w osiągnięciu swoich celów przynosi jej satysfakcję.
Ponadto jest ratownikiem wodnym, dbając o  bezpieczeństwo tych, którzy chcą zaczerpnąć wodnej przyjemności.

“Sport jest częścią mojego życia. Od dawna pasjonuję się zdrowym trybem życia i fitnessem. W pływaniu zakochałam się od pierwszego wejścia do wody.”

jest najbardziej doświadczoną osobą w kadrze. Od ponad trzydziestu lat szkoli nowe pokolenia pływaków, jest trenerem z pasji i misją, którą codziennie wypełnia.

Jest Mistrzem i Rekordzistą Polski Seniorów w latach 1972 – 1974 w stylu klasycznym. Stanął na podium Pucharu Świata w San Remo. Uczestniczył wielokrotnie w Mistrzostwach Europy. Ponadto jest sędzią pływania i ratownikiem WOPR.

“Mam za sobą wiele lat pływania. Dziś całe moje doświadczenie przekładam na prowadzenie zajęć i treningów. Uwielbiam ten sport, pływanie jest całym moim życiem. W wolnym czasie oddaję się pasjom, jeździe na rowerze i jeździe na nartach. Lubię wyciszać się przy pracy w ogródku. ”

jest Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoje pierwsze kroki stawiał w krakowskim klubie MKS Jordan. Uczęszczał także do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Związany z pływaniem od dzieciństwa, w czym odnalazł swoją pasję i zamiłowanie. Reprezentował klub AZS AWF Katowice. Został także członkiem kadry narodowej juniorów. Wielokrotnie zdobywał medale Mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych – indywidualnie i w sztafetach. Dziś nauczyciel wychowania fizycznego w szkole specjalnej. Do pracy z dziećmi podchodzi z empatią i pełnym zaangażowaniem.

“Pływam niemal całe życie. Nie wyobrażam sobie lepszego sportu. Pracuję z dziećmi na co dzień, nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż ich uśmiech i duma ze swoich osiągnięć.”

jest magistrem i absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od zawsze wiązała swoją przyszłość z pływaniem, które jest dla niej czymś więcej niż pasją.

Jest wielokrotną rekordzistką i multimedalistką Mistrzostw Polski w pływaniu Masters. Co więcej, to rekordzistka świata i medalistka Mistrzostw Świata  w Ratownictwie Wodnym i w pływaniu Masters. Ania dysponuje ogromnym zakresem wiedzy z zakresu nauczania i doskonalenia pływania dzieląc się tą wiedzą z rodzicami i dziećmi swoich podopiecznych. 

 

“Pływanie nie ma przede mną tajemnic. Pływam od dziecka, i wiem jak wiele dobrego pływanie daje dzieciom. Praca z nimi daje mi szczęście, a na treningach wszyscy jesteśmy uśmiechnięci.”

jest Absolwentką Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Przez 10 lat trenowała wyczynowo pływanie. Zdobyte doświadczenie wykorzystuje w prowadzeniu treningów. 

Osiągnęła Mistrzostwo Polski juniorów w stylu dowolnym. Zdobyła v-ce Mistrzostwo Polski juniorów, a także dotarła do finału Mistrzostw Świata Szkół Sportowych. Ponadto ma za sobą występy w Kadrze Narodowej, gdzie dumnie reprezentowała nasz kraj. Ola jest trenerem pływania, instruktorem odnowy biologicznej oraz trenerem buggygym. Sport stał się ogromną częścią jej życia.

“Jestem mamą Kubusia i Zuzi. Wiem, jak ważny dla dzieciaków jest ruch i sport, przy dobrej atmosferze z uśmiechem. W wolnych chwilach zaplatam makramę i tworzę flowerboxy.”

jest magistrem i absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu treningów sportowych oraz wieloletni staż pedagogiczny jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Jest trenerem rekordzistki Świata w Ratownictwie Wodnym. Ponadto Artur pracował jako trener przygotowania motorycznego w klubach Ekstraklasy w piłce koszykowej oraz siatkówki. Jest trenerem lekkiej atletyki, a także instruktorem wielu dyscyplin sportowych. Trenowanie innych to jego życiowa misja, którą realizuje codziennie.

“Jestem miłośnikiem każdej aktywności sportowej! Moje doświadczenie pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w zakresie pływania pozwala mi prowadzić ciekawe i rozwijające zajęcia. Moje podejście do pracy to przede wszystkim dawać uśmiech dzieciakom i radość z zajęć.”

jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Z pełnym  zaangażowaniem i motywacją rozwija swoje umiejętności trenerskie. 

Piotr posiada uprawnienia branżowe, jest instruktorem pływania i sędzią pływackim. W latach 1989 – 1997 uprawiał wyczynowo pływanie w klubie Górnik 09 Mysłowice. Ratownik WOPR, dbający, by inni mogli czuć się bezpiecznie. W prowadzenie treningów wkłada swoje serce.

“Pływanie to moja największa pasja, którą chętnie przekazuje uczniom. Zależy mi na ich satysfakcji z zajęć i osiąganych wyników. Uwielbiam wędrówki po górach, dlatego kiedy tylko mogę zdobywam kolejne szczyty.”

jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Całkowicie poświęca się pływaniu, jako zawodniczka i trenerka. To dla niej coś więcej niż pasja.

Trenowała wyczynowo pływanie przez  12 lat. Jest wielokrotną zawodniczką zajmującą miejsce na podium Mistrzostw Śląska oraz multifinalistką A i B Mistrzostw Polski. Zdobyła wielkie doświadczenie i wiedzę, które wykorzystuje w pracy z dziećmi.

“Bardzo lubię pracę z dziećmi na basenie oraz możliwość przekazywania im posiadanej przeze mnie wiedzy w tym zakresie. Ich radość jest dla mnie najważniejsza.”

jest studentem Akademii Wychowania
Fizycznego w Katowicach. Rozwijał się pod okiem utytułowanych trenerów i specjalistów. To instruktor pływania, pracujący z pasją i zaangażowaniem.

Jest wychowankiem i rekordzistą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu. Wielokrotnie zdobywał mistrzostwo Śląska. Jest wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski juniorów, młodzieżowców i seniorów na dystansach 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Ratownik WOPR, a także sędzia pływacki klasy okręgowej. W swojej pracy stawia na połączenie rozwoju z radością  z pływania.

“Praca z dziećmi i młodzieżą sprawia mi ogromną frajdę oraz przyjemność w tym co robię. Jako instruktor stawiam na dobrą atmosferę. Chętnie dzielę się swoimi doświadczeniami i wiedzą.”

jest studentką na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Od najmłodszych lat związana ze sportem, z dużym entuzjazmem przekazuje zdobytą wiedzę swoim podopiecznym. 

Jest kwalifikowaną ratowniczką WOPR. Od dziecka pływa w klubie Wodnik, gdzie zdobywa i rozwija swoje umiejętności. Instruktorka i trenerka pływania z pasji i zamiłowania do sportu. Poza pływaniem jej miłością są konie i jazda konna. I tam przekazuje swoją wiedzę, ucząc jeździć konno także najmłodszych. We wszystkie działania wkłada 100% i jeszcze więcej.

Wiedzę, którą zdobyłam przez te lata, chciałam przekazywać dalej poprzez naukę i zabawę w wodzie z dzieci. Interesuje się dietetyką oraz aktywnością fizyczną.”

jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Związana ze sportem od najmłodszych lat, w pływaniu odnalazła radość i przepis  na szczęście.

Wielokrotnie brała udział w zawodach pływackim, osiągając indywidualne sukcesy. Z miłości do sportu została certyfikowaną trenerką personalną. Jest instruktorem pływania i ratownikiem WOPR. To właśnie w pływaniu odnalazła swoje powołanie.

Na co dzień jestem miłośniczką prowadzenia zdrowego trybu życia oraz zdrowego odżywiania. Swoją pasją pragnę zarażać innych.”

jest studentką dietetyki oraz absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Wkłada w swój rozwój niesamowitą pracę, dzięki której podnosi swoje umiejętności i osiąga zamierzone cele.

To wielokrotna mistrzyni województwa małopolskiego i podkarpackiego w pływaniu. Jest finalistką Mistrzostw Polski w pływaniu stylem klasycznym na dystansie 50, 100 i 200 metrów. Doświadczenie w zawodach i osiągane sukcesy czyni z niej wyspecjalizowaną trenerkę. Dodatkowo jest ratowniczką WOPR.

“Pływanie to nie tylko pasja, ale część mojego życia. Cieszę się, że mogę obserwować jak rośnie nowe pokolenie pływaków. I dzięki nam rozwijają swoje umiejętności.”

jest absolwentem AWF w Katowicach oraz magistrem wychowania fizycznego. Swoją drogę rozwoju i nauki od zawsze łączył ze sportem. Jako instruktor chętnie przekazuje wiedzę kursantom.

Ambicja nie jest mu obca. Dzięki wewnętrznej chęci ciągłego doskonalenia swoich umiejętności został instruktorem koszykówki oraz pływania. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jako instruktor i animator zajęć sportowych, oraz pracy w szkole z łatwością nawiązuje kontakt z młodzieżą. Entuzjazm i zaangażowanie, na tym opiera swoje podejście do pracy w klubie.

“Podczas pracy dobry humor mnie nie opuszcza. A w wolnych chwilach: siłownia, bieganie, rower, dobra muzyka, książka, film no i… coś na ząb. Życie jest proste.”

jest magistrem i absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. To nauczyciel dyplomowany z wieloletnim stażem pracy z młodzieżą, dzięki czemu szybko nawiązuje kontakt z kursantami.

Bartosz jest instruktorem pływania. Swoje zajęcia prowadzi ciekawie z pełnym  zaangażowaniem. W swoje pracy stawia na otwartą komunikację, rozwój kursantów  oraz dobrą zabawę przy treningu. Jest także instruktorem odnowy biologicznej. Wielokrotnie uczestniczył w maratonach MTB.

“Pływanie to ogromna część mojego życia. W chwilach poza basenem jestem pasjonatem kolarstwa górskiego. Sport to niesamowite możliwości, a życie z nim nabiera nowych barw.”